כמה עולה איטום גגות

ראשי » כמה עולה איטום גגות

את החשיבות העצומה של איטום איכותי בגג שלכם יכול להסביר כל מי שהגג שלו לא אטום כראוי

איטום הגג שלכם הוא חלק בלתי נפרד מאיכות החיים בבית שלכם. מי שלא מבין את העובדה הפשוטה הזאת ככל הנראה מעולם לא סבל ממצב של איטום בעייתי בגג הבית שלו, ומי שכן סבל ממצב שכזה יודע להעיד בדיוק עד כמה בעיית איטום היא בעיה משמעותית ביותר שמשבשת באופן ניכר את שגרת החיים בבית. כאשר איטום גגות לא מתבצע בצורה נכונה ומקצועיות, ההשפעה המידית של מצב זה מורגשת בקומות הבניין העליונות, אליהן יחלחלו מים במהרה דרך שכבת האיטום הלא אטומה. המים האלה יגרמו בראש ובראשונה לנזק אסתטי בדירות, כשהם יוצרים כתמי רטיבות בקירות ובתקרות. במקרים רבים החלחול יכול לגרום לקצרים שונים בבית, ואף להוות סכנה של ממש כאשר הוא בא במגע עם מערכת החשמל הביתית. משום כך, חשוב מאוד להשקיע בצורה נכונה באיטום הגג – ומומלץ בהחלט לחדש את שכבת האיטום מבעוד מועד, בטרם מגיעים גשמים שגורמים לנזק ומקשים הרבה יותר את התהליך הזה. כעת, נבין בדיוק כמה תהליך שכזה צריך לעלות לנו.

כמה עולה איטום איכותי בגג שלכם, במה המחיר הזה תלוי, והאם ניתן להוזיל עלויות?

  • מה משפיע על מחיר האיטום? איטום גגות הוא שירות שניתן לקבל בטווחי מחירים דינמיים ביותר, ובדרך כלל המחירים מחושבים לפי מטר רבוע אחד של איטום בכל שיטה. ניתן להבין, אם כן, שאחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר המשפיעים על המחיר של איטום הגג שלכם הוא השיטה שבה הגג נאטם, כאשר כמובן שישנן שיטות איטום וחומרי גלם לאיטום שהם יקרים יותר מאחרים. עוד שני פרמטרים משמעותיים ביותר בהקשר זה הם היקף הגג שצריך איטום – ככל שהגג גדול יותר, המחיר עבור מ”ר אחד של איטום יורד באופן יחסי. גם העובי של שכבת האיטום, שמשפיע השפעה ישירה על איכותה, הוא משמעותי ביותר בכל מה שנוגע לקביעת המחיר של שירות האיטום. כעת, נבין בדיוק כמה השירותים השונים יעלו לנו.
  • כמה זה עולה? האפשרות האיכותית ביותר של איטום גגות היום נחשבת יריעות ביטומניות – יריעות אטומות ואיכותיות, קלות ליישום על פני מרבית הגגות ומספקות הגנה איכותית לאורך זמן. איטום ביריעות ביטומניות נע בטווח המחירים של 80 עד 150 ₪ עבור מ”ר של איטום גג קטן בשכבה עבה של יריעה, ועד מחירים נמוכים הרבה יותר, של 65 עד 90 ₪ למ”ר איטום של גג גדול (מעל 200 מ”ר), בין אם בשכבה עבה ובין אם בדקה. יציקה של חומר איטום בטקל נעה בין 50 ל-130 ₪ למ”ר בהתאם לגודל הגג. זיפות, שיטת האיטום הבסיסית והמוכרת ביותר, תעלה לנו בממוצע בין 2,500 ל-3,500 ₪ עבור איטום של גג שלם.
  • האם ניתן להוזיל עלויות? לעתים, ניתן להוזיל עלויות של איטום גגות כאשר אנחנו רוכשים בעצמנו את חומרי האיטום דרך שירות צדדי, ופונים לקבלן רק עבור יישום האיטום – אבל כדאי לוודא האם זהו באמת המצב או שמה הקבלן מספק לנו דווקא מחיר טוב יותר כחלק מהשירות שלו.

פנו לחברה ברמה הגבוהה ביותר עבור איטום הגג שלכם – ההשפעה של האיטום על חייכם היא משמעותית

כשאתם רוצים לבצע איטום גגות, אתם למעשה רוצים לדאוג לאיכות החיים הבסיסית ביותר שלכם בתוך הבית שלכם לאורך ימי החורף. משום כך, חשוב להשקיע בצורה נכונה ולפנות למומחים ברמה הגבוהה ביותר בתחום האיטום – אל תתפשרו על החורף היבש שלכם, ואל תשאירו מקום לטעויות שיכולות להשפיע לרעה על חייכם.

2016-07-17T13:25:46+00:00