כמה עולה גדר?

ראשי » כמה עולה גדר?

כמה עולות גדרות?

גדר היא דרך מצוינת לסמן שטח מסוים או לציין בעלות ולהקשות על כניסה לתחום. זהו סוג של מכשול שמיועד לקהל יעד מגוון. בעלי בתים עם קרקע וגינה משתמשים במכשול הזה על מנת למנוע גישה מאנשים לא מורשים, בעוד בענפי החקלאות מנצלים את יתרונות המכשול בשטחי מרעה ובחסימת בעלי חיים.

בנוסף, רוב המכשולים עשויים רשת, מוטות ברזל או עץ. ההבדל ביניהם באים לידי ביטוי בייעוד, בחומרי הגלם שבהם משתמשים כדי לייצר אותם, בצורה, במבנה ובמידות.

פרמטרים המשפיעים על המחיר

יש מספר גורמים מרכזיים שקובעים כמה יעלו מכשולים לסימון שטח או טריטוריה:

א. חומרי הגלם – ככל שחומרי הגלם יקרים יותר כך צפוי גם המחיר לעלות. בהקשר הזה ניתן לציין פערים של עשרות אחוזים בין עלות מתכת, אלומיניום, פח וברזל לבין עלות עץ או רשת. הבחירה בחומר גלם מסוים היא פונקציה של גודל השטח וייעוד הגדר.

ב. עיצוב – לקוחות פרטיים בוחרים לעיתים קרובות פתרונות לתחום שטח או אזור מסוים גם לפי שיקולים אסתטיים. השיקול נקבע על פי העיצוב הכללי ולפי התאמה לגדר ולחצר. העיצוב משפיע על המחיר כי הוא מעיד על רמת ההשקעה.

ג. תחזוקה תקופתית – הדרך הנכונה לדעת כמה עולות גדרות היא לקחת בחשבון את הוצאות התחזוקה. תחזוקה תקופתית כוללת למשל צביעה מפני חלודה, מיגון, שינוע, התקנה, טיפול ועוד. עלות התחזוקה עומדת על בין מאות לאלפי שקלים בשנה, לפי גודל השטח והאזור שבו רוצים לטפל.

ד. תשתית הקמה – יש פערי מחירים מסוימים בין הקמה על גבי הקרקע או על תשתית בטון. הקמה על הקרקע בדרך כלל נחשבת זולה יותר, אך תלוי באיזה סוג של קרקע מדובר.

כמה עולה גדר – טווח מחירים

הקמה של גדר במבוק על הקרקע תעלה 150-1,000 ש”ח, לעומת שימוש בפלסטיק שיעלה 300-2,000 ש”ח. חלק מהחברות מוכרות פתרונות מיגון יחד עם שינוע ובנייה בשטח, בעוד חברות אחרות מציעות רק את המוצר לבדו. השינוע וההרכבה שמתבצעים על ידי הלקוח חוסכים בהוצאות. ניתן לברר מראש מה המחיר כולל ולהשוות בין ההצעות הקיימות.

2017-02-20T10:41:38+00:00