כמה עולה מעלית

ראשי » כמה עולה מעלית

המעלית היא כלי חשוב במיוחד בעולם המודרני – ואת התפקיד המשמעותי שלה אנחנו מקבלים כמובן מאליו

כשאנחנו חושבים על המרכיבים המהותיים ביותר של העולם המערבי שבו אנחנו חיים, סביר להניח כי מעליות הן לא המרכיב הראשון שקופץ לראש שלנו. עם זאת, המעלית הינה מרכיב בלתי נפרד מהחיים שלנו כיום, ובמידה רבה המצאת המעלית היא אחת ההמצאות המשמעותיות ביותר עבור עיצוב העולם המודרני כפי שאנחנו מכירים אותו. הסיבה העיקרית לכך היא שלאחר המצאתה של המעלית, החברה המערבית החלה לראשונה לבנות לגובה – המעלית אפשרה לנו להגיע לגבהים ניכרים לעומת העלייה הרגלית שהייתה מנת חלקנו לפניה, וכאשר אנחנו מסתכלים בנוף העירוני של ימינו על גורדי שחקים ומגדלים של קומות רבות, כמו גם על בתי מגורים סטנדרטיים לחלוטין שמגיעים לקומה רביעית, חמישית וכדומה – אנחנו צריכים לזכור כי המעליות הן למעשה מה שמאפשר לנו לחיות כך. עוד דבר שחשוב להבין הוא שהתקנה של מעליות היא מלאכה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר – ואם אתם רוצים או צריכים להתקין מעלית בבית המשותף שבו אתם חיים, בפרויקט המגורים שאתם מתכננים או אפילו בבית הפרטי שלכם – אתם צריכים לדעת בדיוק מהן האפשרויות שלכם וכמה זה עולה.

כמה תעלה לנו התקנה של מעלית בבית שלנו? מה משפיע על טווחי המחירים השונים של מעליות?

  • איזה מעליות קיימות כיום? בעולם של ימינו סוגי המעליות הנפוצים ביותר הם באופן כללי מעלית חשמלית מול מעלית הידראולית. המעליות החשמליות הן כמובן המעליות הנפוצות ביותר בעולם שבו אנחנו חיים, כאשר השימוש הנרחב במערכת החשמל כולל גם שליטה על כל מה שקשור למעלית, תכנון מדויק שלה עד הפרטים הכי קטנים, ואפשרויות עיצוב שונות ומגוונות. המעלית ההידראולית היא מעט מיושנת יותר, והיא נפוצה כיום בעיקר עבור שימושים מקצועיים (כמו לדוגמה במוסכי רכב עבור הרמה של הרכב), או עבור בתים פרטיים שבהם צריך להתקין מעלית ביתית במרחב מוגבל. כאן חשוב להבין כי המרחב שבו צריכה להיכנס המעלית הוא משמעותי ביותר ומשפיע לא רק על סוג המעלית אלא גם על התכנון שלה באופן כללי ועל המחיר שתשלמו עליה. מעלית ביתית בבית פרטי, המשמשת בעיקר אנשים בעלי בעיית ניידות כזו או אחרת (נכים, קשישים וכדומה), היא מעלית שההקמה שלה תהיה באופן כללי זולה מעט יותר מהקמה של מעלית חדשה לחלוטין בבית משותף שאין בו תשתית או הכנה לכך.
  • כמה זה עולה? הקמה של מעלית היא לא תהליך זול. המעלית עצמה, הבנייה שלה וההתאמה שלה לבניין מתומחרים בטווח המחירים הכללי שבין 80,000 ל-115,000 ₪. ההשקעה הזאת היא לא ההשקעה היחידה, שכן יש גם להקים את פיר המעלית, ואת התשתית החשמלית והתשתית הפיזית עבור המעלית מקצה לקצה. כך, למעשה, תהליך הקמה של מעלית חדשה בבית משותף הוא תהליך שהמחיר הממוצע שלו הוא כ-200 אלף ₪. בבתים פרטיים התשתית היא בדרך כלל פשוטה ומצומצמת יותר, וניתן להתקין מעליות איכותיות ביותר לשימושים פרטיים גם במחירים של 120,000 ₪ לערך – אם כי הדבר תלוי בסוג המעלית ובבית עצמו והתשתית המוכנה בו.

אם אתם צריכים להתקין מעלית בבית שלכם, עשו זאת דרך שירות ברמה הגבוהה ביותר בתחום

התקנה של מעלית היא צורך מהותי ביותר עבור רבים מאתנו. לעתים אנחנו מבינים שהבית שלנו צריך מעלית כי הבאנו ילד לעולם, ולעתים כי הגיל המתבגר שלנו מקשה עלינו לעלות במדרגות – ולעתים פשוט כי אנחנו מבינים שמגיעה לנו הנוחות של מעלית מודרנית ואיכותית. בכל מקרה, במצב שכזה אנחנו צריכים לפנות לשירות מוביל ואיכותי בתחום המעליות, ולוודא כי ההשקעה הכלכלית הניכרת שלנו תהיה שווה כל שקל.

2018-08-13T07:24:29+00:00