שעון נוכחות ביומטרי – למה זה הכי איכותי?

ראשי » שעון נוכחות ביומטרי – למה זה הכי איכותי?
שעון נוכחות ביומטרי

שעון נוכחות ביומטרי

שעון נוכחות ביומטרי משתמש באמצעים גופניים על מנת לרשום את נוכחותו של העובד. אי אפשר לזייף את האמצעים הגופניים בהם משתמש השעון, ולכן הוא נחשב לאופציה המוצלחת ביותר. מעבר לכך, השעון מספק נתונים איכותיים שקשה מאוד לערער עליהם. הטכנולוגיה הביומטרית זוכה להצלחה בתחומים רבים, ורק בשנים האחרונות היא הצטרפה אל עולם העבודה. התוצאה היא מגוון של שעונים ביומטריים המנצלים אמצעי זיהוי מתקדמים, כגון:

  • טביעת אצבע
  • מבנה הקשתית או הרשתית מסביב לעין
  • זיהוי פנים

השוואה בין שעון נוכחות ביומטרי לבין שעונים אחרים מוכיחה כי מדובר על האמצעי האיכותי ביותר עבור חברות, ארגונים ועסקים קטנים. ראשית, בשעון רגיל כל אחד יכול להחתים כרטיס, ולכן להערים על המערכת. זו פונקציה הפוגעת במנהלים ובעובדים כאחד, יוצרת חוסר נאמנות ועשויה להביא לשלילת זכוכיות. שנית, שעון נוכחות מסורתי פועל עם אמצעים שיכולים ללכת לאיבוד. כל עובד מכיר את התסכול המלווה אובדן של כרטיס נוכחות או נייר התייצבות. שעון נוכחות ביומטרי מונע את הבעיות הללו, ולכן הוא אפקטיבי ומוצלח.

היתרונות של שעון נוכחות ביומטרי

עוד סיבה לכך ששעון ביומטרי נחשב לפיתרון איכותי עבור רישום נוכחות היא מערכת ההגנה. מערכת זו המותקנת בתוך השעון מגנה על שכר העובדים, ומאפשרת סנכרון בין עשרות סוגי נתונים. קבצי הנתונים מגיעים אל מחלקת כוח האדם בארגון בצורה מסודרת. קבצים אלו חוסכים זמן ומשאבים, מאפשרים ניהול משכורות יעיל, ומבטיחים מיצוי מלא של ההטבות הקבועות בחוק.

שעון ביומטרי מציע טווח רחב של פתרונות בקרה ויש לו יתרונות ייחודיים:

א. שמירת פרטיות והצפנת נתונים – בניגוד למה שנהוג לחשוב, בעזרת שעון ביומטרי איכותי קל יותר לשמור על פרטיות העובדים. הצפנת הנתונים נעשית באופן אוטומטי, והמידע מגיע אל מאגר סגור ושמור. בנוסף, שמירת פרטיות והצפנת נתונים מונעים זליגה של מידע אל גורמים לא רצויים.

ב. שליטה מרחוק – בחלק מהשעונים יש אפשרות להזמין דגם עם שליטה מרחוק. דגמים אלו מונעים את הצורך בהזמנת טכנאי, או בהשבתה של כל מקום העבודה עד מציאת פתרון לתקלה. במילים אחרות, השעון הביומטרי הוא לא רק איכותי יותר אלא גם מוצלח ועמיד משאר השעונים.

ג. חיסכון בעלויות – מבחינת עסקים וארגונים, הפיתרון האיכותי ביותר חייב להיות גם החסכוני ביותר. שעון נוכחות ביומטרי ללא ספק נותן מענה על שתי הדרישות הללו. זהו שעון אלגנטי אשר יכול לשרת את העסק לאורך שנים רבות. ברוב השעונים אין צורך בתוכנת נוכחות או בחיבור של IP, מה שמביא לחיסכון בהוצאות קבועות.

לסיכום, שעון ביומטרי הוא פיתרון איכותי המשמש עסקים, ארגונים וחברות לצורך ניהול נוכחות מול העובדים. כדאי לברר לגבי הבדלים בין שעונים ביומטריים, ולהתייעץ עם נציגי חברות מקצועיות לפני שרוכשים אמצעי מן הסוג הזה.

2018-08-13T07:33:53+00:00

Leave A Comment